Meilė ir išsiskirymas

įkėlė


Lauko pakraštyje stovėjo Meilė ir Išsiskyrimas, ir gėrėjosi jauna pora. Išsiskyrimas ir sako Meilei: „Lažinamės, aš juos išskirsiu?!“
Meilė sako: „ Palauk, leisk aš vieną kartą prie jų prieisiu, o paskui tu galėsi eiti prie jų kiek norėsi – ir tada mes pamatysim, ar tu galėsi juos išskirti,“ Išsiskyrimas sutiko.
Meilė priėjo prie jaunos poros, palietė juos, pažvelgė jiems į akis ir pamatė, kaip tarp jų perbėgo kibirkštėlė… Meilė pasitraukė nuo jų ir sako: „Dabar tavo eilė“.
Išsiskyrimas atsakė: „Ne, dabar aš nieko negaliu padaryti – dabar jų širdys pripildytos meile. Aš ateisiu pas juos vėliau.“
Praėjo laikas. Išsiskyrimas žvilgtelėjo pro duris ir pamatė jauną motiną su naujagimiu, tėvą. Išsiskyrimas tikėjosi, kad meilė jau praėjo ir su viltimi peržengė namų slenkstį. Bet, pažvelgęs į jų akis, pamatė ten Dėkingumą. Išsiskyrimas nusisuko ir pasakė : „Aš ateisiu pas juos vėliau“.
Praėjo laikas, Išsiskyrimas vėl ateina pas porą – namuose triukšmavo vaikai, iš darbo grįžo pavargęs vyras, motina ramina vaikus. Išsiskyrimas tikėjosi, kad jau dabar tai jis tikrai galės juos išskirti – juk per tą laiką Meilė ir Dėkingumas jau seniai turėjo išgaruoti iš jų širdžių. Bet, pažvelgęs jiems į akis, Išsiskyrimas pamatė Pagarbą ir Supratimą. „Aš užeisiu vėliau“ – pasakė Išsiskyrimas.
Praėjo laikas ir vėl ateina Išsiskyrimas pas porą. Žiūri – vaikai jau suaugę, žilas tėvas kažką aiškina savo vaikams, žmona kažką gamina virtuvėje. Pažvelgė Išsiskyrimas jiems į akis ir nusivylęs atsiduso: akyse pamatė Pasitikėjimą. „Aš ateisiu vėliau“-pasakė Išsiskyrimas ir išėjo.
Praėjo dar daugiau laiko. Užsuka vėl Išsiskyrimas į namus, žiūri, o ten bėgioja anūkai, prie židinio sėdi susimąsčiusi senutė moteris. Išsiskyrimas žiūri ir galvoja sau: „Na štai, panašu, kad jau atėjo tas laikas“. Norėjo pažvelgti į akis senutei, bet šioji atsistojo ir išėjo iš namų. Išsiskyrimas nusekė iš paskos. Senutė atėjo į kapines ir atsisėdo prie kapo. Tai buvo jos vyro kapas.
Panašu, kad aš jau pavėlavau, – pagalvojo Išsiskyrimas, – laikas už mane padarė mano darbą. Išsiskyrimas pažvelgė senutei į užverktas akis ir pamatė ten Prisiminimą – Prisiminimą apie Meilę, Dėkingumą, Pagarbą, Supratimą ir Pasitikėjimą…
   tai mėgsta.
leonora
Jūsų komentaras...
Įkeliamas jūsų komentaras